Rahvatants

Eesti rahvatants, pärimustants ja
Lähis-Ida tantsud

Rahva- ja pärimustantsu õppimise ja tantsimise võimalused MODUSes:
P kell 11.00-12.00 MINIMODUS
K kell 17.30 – 19.15 2.-3.kl. segarühm+noorte C-segarühm+seto pererühm 1.-4.kl. ja emad-isad

Pärimustants viib tagasi nendesse aegadesse, kui külapidudel tantsiti enda rõõmuks ja just nii, kuidas oldi võimelised ja mida pillimees parasjagu mängis või kes oli tantsupartneriks.

Head rahvatantsijad! 2023.a. suvel toimub XIII noorte tantsupidu, mis jutustab noore inimese ajas võrsumise lugu. Kõikide meile omaste väärtuste keskel kasvades, hakkab noor ise erinevas ajahetkes leidma seoseid ja suhestumisi kõige ümbritsevaga, proovides leida enda rada. See on justkui minek üle SILLA, mille mõlemad otsad toetuvad siin sellele maale.
Tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff-Herman ja MODUSest on registreeritud sellised tantsurühmad:
1) 2.-3. klassi segarühm, liigijuht Ulla-Helin Mengel;
2) noorte segarühm, liigijuht Maido Saar;
3) seto pererühm, liigijuht Mall Paulus.
VABU KOHTI ON KÕIGIS RÜHMADES – REGISTREERU!


Idamaatantsude (Lähis-Ida tantsude) õppimise võimalus MODUSes:
 L kell 13.30-14.30 MAKSIMODUS noormehed, MAKROMODUS mehed 
Lähis-Ida tantsude maailm on väga kirju ning sinna kuulub palju erinevat päritolu folkloorseid meestetantse. Folkloorsed tantsud on tihedalt seotud muusika ja kultuuriga üldisemalt; võitluskunstide, looduse, pidustuste ja traditsioonidega. Näiteks kuuluvad tuntumate meestetantsude alla jõuline rivitants dabke Liibanonist ja Jordaaniast ning saidi Egiptusest (arenenud kohalikust võitluskunstist nimega tahtib). Lähis-Ida tantsude tunnis tutvume erinevate folkloorsete tantsudega erinevatest Araabiamaadest, õpime tantsutehnikat ning sammukombinatsioone ja ka mõne tantsu. Tutvume ka tänapäevasemate Lähis-Ida tantsudega – näiteks kuidas tantsivad mehed pidustustel ja pulmades tänapäeval? Tundi on oodatud erinevas vanuses mehed, sest kõik tantsud on kohandatavad ning eelnev tantsukogemus pole üldse oluline!
Tere tulemast Lähis-Ida tantsude tundi,  mehed ja noormehed!

Rahvatants rahvale rõõmuks,
pärimustants päevale päikeseks!