Rahvatants

Eesti rahvatants, pärimustants ja
Lähis-Ida tantsud

Järgmised tantsupeod:
* 26.06.2021 II Seto Tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ`
* 1.-3.07.2022 XIII noorte laulu- ja tantsupidu
* 5.-7.07.2024 XXVIII XXI tantsupidu
* 2.-4.07.2027 XIV noorte laulu- ja tantsupidu
* 29.06.-1.07.2029 XXII tantsupidu

Rahva- ja pärimustantsu õppimise ja tantsimise võimalused MODUSes:

PÄRIMUSTANTS MINI-, MIDI-, MAKSI-, MAKROMODUSviib tagasi nendesse aegadesse, kus külapidudel tantsiti enda rõõmuks ja just nii, kuidas oldi võimelised ja mida pillimees parasjagu mängis või kes oli tantsupartneriks. Pärimustantsu on oodatud ka need, kes soovivad
26.06.2021.a. osaleda II Seto Tandsopidol KAGOH KUL`ATASÕ`
https://www.iisetotandsopidokagohkulatas.com/  .
Tere tulemast, pärimustantsuhuvilised,  pärimuse pühapäevadele!

Väga omanäoline tund MODUSe tunniplaanis on Lähis-Ida tantsud ja AINULT MEESTELE!!!
Lähis-Ida tantsude maailm on väga kirju ning sinna kuulub palju erinevat päritolu folkloorseid meestetantse. Folkloorsed tantsud on tihedalt seotud muusika ja kultuuriga üldisemalt; võitluskunstide, looduse, pidustuste ja traditsioonidega. Näiteks kuuluvad tuntumate meestetantsude alla jõuline rivitants dabke Liibanonist ja Jordaaniast ning saidi Egiptusest (arenenud kohalikust võitluskunstist nimega tahtib). Lähis-Ida tantsude tunnis tutvume erinevate folkloorsete tantsudega erinevatest Araabiamaadest, õpime tantsutehnikat ning sammukombinatsioone ja ka mõne tantsu. Tutvume ka tänapäevasemate Lähis-Ida tantsudega – näiteks kuidas tantsivad mehed pidustustel ja pulmades tänapäeval? Tundi on oodatud erinevas vanuses mehed, sest kõik tantsud on kohandatavad ning eelnev tantsukogemus pole üldse oluline!
Tere tulemast Lähis-Ida tantsude tundi,  mehed ja noormehed!

Pärimustants on eestlaste pärisosa. Sellest ei saa üle ega ümber. Koolieelikud alustavad tutvumist tantsumaailmaga MODUSes läbi pärimustantsu – mudilased saavad selgeks Kaerajaani, koolilapsed Oige ja vasemba ning täiskasvanud Tuljaku.
Tantsupidude traditsioon on pärimustantsust teinud lavarahvatantsu. Mitte küll alati, kuid aeg-ajalt osaleb MODUS noorte ja üldtantsupidudel, vahel harva ka teistel tantsupidudel.

Rahvatants rahvale rõõmuks,
pärimustants päevale päikeseks!