Rahvatants

Eesti rahvatants, pärimustants ja
Lähis-Ida tantsud

Rahva- ja pärimustantsu õppimise ja tantsimise võimalused MODUSes:
MINIMODUS P kell 11.00 – 12.00
MIDIMODUS K kell 16.00 – 17.30
MAKSIMODUS ja MAKROMODUS  P kell 13.00 – 14.30

Pärimustants viib tagasi nendesse aegadesse, kui külapidudel tantsiti enda rõõmuks ja just nii, kuidas oldi võimelised ja mida pillimees parasjagu mängis või kes oli tantsupartneriks. Pärimustantsu on oodatud ka need, kes soovivad
26.06.2021.a. osaleda II Seto Tandsopidol KAGOH KUL`ATASÕ`
https://www.iisetotandsopidokagohkulatas.com/  .
Tere tulemast, pärimustantsuhuvilised,  PÄRIMUSTANTSUKLUBISSE kuu esimesel pühapäeval;  järgmise toimumisaeg sõltub olukorrast riigis.

Pärimustantsijad, kes osalevad II Seto Tandsopidol KAGOH KUL`ATASÕ`, on oodatud osalema Võru maakonna laulu- ja tantsupeole PIDU MEIE ÕUEL, mis toimub 15.05.2021 Kubija lauluväljakul, lavastaja Andre Laine. Eelproovid Kubija lauluväljakul toimuvad sama päeva hommikul koos helivõimenduse, lavastuslike liikumiste ja kokkumänguga varahommikust peo alguseni. Pika proovipäeva jooksul toimub ka esinejate toitlustamine lauluväljakul.

Head rahvatantsijad! 1.-3.juulil 2022 toimub XIII noorte tantsupidu, mis jutustab noore inimese ajas võrsumise lugu. Kõikide meile omaste väärtuste keskel kasvades, hakkab noor ise erinevas ajahetkes leidma seoseid ja suhestumisi kõige ümbritsevaga, proovides leida enda rada. See on justkui minek üle SILLA, mille mõlemad otsad toetuvad siin sellele maale.
Tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman
1.-2. klassi segarühmade liigijuht Liina Eero
2.-3. klassi segarühmade liigijuht Ulla-Helin Mengel
3.-4. klassi segarühmade liigijuht Kristiina Siig
5.-6. klassi segarühmade liigijuht Ingrid Jasmin
7.-9. klassi segarühmade liigijuht Helena-Mariana Reimann
Noorte segarühmade liigijuht Maido Saar
Võimlemisrühmade liigijuht Kadri Jukk
Neiduderühmade liigijuht Elo Unt
Pererühmade liigijuht Mall Paulus
NB! Registreerimine peole toimub juba 2021.a. kevadel! Seega – tantsupeohuviline – tere tulemast MODUSe pärimus- ja rahvatantsutundidesse!

Lähis-Ida tantsude õppimise võimalus MODUSes:
MAKSIMODUSe noormehed L kell 16.30 – 17.30 
MAKROMODUSe mehed 
L kell 16.30 – 17.30

Lähis-Ida tantsude maailm on väga kirju ning sinna kuulub palju erinevat päritolu folkloorseid meestetantse. Folkloorsed tantsud on tihedalt seotud muusika ja kultuuriga üldisemalt; võitluskunstide, looduse, pidustuste ja traditsioonidega. Näiteks kuuluvad tuntumate meestetantsude alla jõuline rivitants dabke Liibanonist ja Jordaaniast ning saidi Egiptusest (arenenud kohalikust võitluskunstist nimega tahtib). Lähis-Ida tantsude tunnis tutvume erinevate folkloorsete tantsudega erinevatest Araabiamaadest, õpime tantsutehnikat ning sammukombinatsioone ja ka mõne tantsu. Tutvume ka tänapäevasemate Lähis-Ida tantsudega – näiteks kuidas tantsivad mehed pidustustel ja pulmades tänapäeval? Tundi on oodatud erinevas vanuses mehed, sest kõik tantsud on kohandatavad ning eelnev tantsukogemus pole üldse oluline!
Tere tulemast Lähis-Ida tantsude tundi,  mehed ja noormehed!

Rahvatants rahvale rõõmuks,
pärimustants päevale päikeseks!