Swingtants

Swingtants

Swingtants on MODUSes harrastatav tantsustiil nr.1.
Seda saavad õppida mudilased MINIMODUSes, igas eas lapsed MIDIMODUSes, noored MAKSIMODUSes, täiskasvanud, kesk- ja vanemaealised MAKRO- ja MEGAMODUSes.

Swingtantsu õppimise ja tantsimise võimalused MODUSes:
MIDIMODUS: Sirli Kriis-Kalm  teeb selgeks swingtantsu põhitõed, poisi ja tüdruku rollid paaristantsus ning swingi eelised kõigi teiste tantsustiilide ees.
Tere tulemast swingima, 1. – 5. klassi poisid ja tüdrukud, esmaspäeviti kell 16.45 – 18.30 Kaarli kooli!

PAARIS SWING MAKSI- ja MEGAMODUS: Sirli Kriis-Kalm süstib swingisära ja partneriga koostantsu lummust igasse noorde.
Tere tulemast swingima, noored 6.-12.klassi ja tudengiealised noormehed ja neiud,  neljapäeviti kell 18.30 – 20.30 Kadrioru Saksa Gümnaasiumi peeglisaali, Gonsiori 38!

SOOLO SWING MAKSI-,  MAKRO- ja MEGAMODUS :Sirli Kriis-Kalm avab ukse swingi võlumaailma andes tähenduse igale sammule, liikumisele ja liigutusele ehk pakub kõike peale paaristantsu.  
Tere tulemast swingima, noored 6.-12.klassi ja tudengiealised noormehed ja neiud ning igas eas täiskasvanud, esmaspäeviti kell 18.30 – 20.00 Kaarli kooli!

PAARIS SWING MAKRO- ja MEGAMODUS: Sirli Kriis-Kalm on swingtantsu tantsinud ja õpetanud enamuse oma elust. Iga tema swingitund on elamus.
Tere tulemast swingima,  harrastajad igas eas täiskasvanud,  esmaspäeviti kell 20.00 – 21.15 Kaarli kooli!

Tantsu CHARLESTON algkursus igas eas täiskasvanutele: Piret Torm-Kriis annab põhiteadmised ja -oskused 100a. vanusest igihaljast charlestonist. Pühapäeval, 9., 15., 22. ja 29. märtsil kell 13.45 – 15.00 Eesti Rahvusvahelises Koolis, Juhkentali 18. Kursuse tasu tulles koos vastassoost partneriga 60€/ inimene, tulles üksi 80€.  Registreeru!

SWINGIPAARID/ NIPID-TRIKID ei toimu kuni uude kohta kolimiseni.  Vabandame! 

1920.-1940. aastate populaarseks muusikastiiliks oli swing. Sellise muusika järgi tantsimiseks sündis swingtants lindy hop, mis on nime saanud esimese transatlantilise lennu 1927.a. sooritanud Charles Lindbergh’i järgi. Swingtantsude perekonda kuulub suur hulk afroameerika tantse, millest MODUSe salongis õpetatakse järgmisi: lindy hop, charleston, blues, collegiate shag, St. Louis shag, balboa, east coast swing ning swingi ring- ja rivitantsud ja partnerita rühmatantsud: Big Apple, Shim Sham Shimmy, Al & Leon Shim Sham, Jitterbug Stroll, Trankey Doo, Boogie-Bären Stroll, Solo Blues, Solo Charleston jt.

LINDY HOP: Kõigi swingtantsude esiema. Sündinud hilistel 1920. aaastatel New Yorgi Harlemi linnaosas Savoy tantsusaalis. Kõrgaeg möödunud sajandi 30.- 40. aastatel. Mustanahaliste tantsustiil, mis suri praktiliselt välja 60. – 70. aastatel, kuid elas üle taassünni umbes 25 aastat tagasi. Tänaseks levinud üle maailma ja saavutanud suure populaarsuse.

CHARLESTON: Swingtantsude otsene eelkäija. Nime saanud oma sünnilinna Charleston’i järgi. 1920. aastate Ameerika ja Euroopa moetants, mis 2020ndatel teeb loodetavasti võimsa come back`i.

BLUES: Väga aeglane swingmuusika järgi tantsitav tants, mida on kirjeldatud kui 3 minuti pikkust abielu.

COLLEGIATE SHAG: 20. aastatel kolledžitudengite poolt loodud tants kiire ragtime muusika järgi tantsimiseks. Sündinud New Orleansis.

ST. LOUIS SHAG: 20. aastatel charlestonist arenenud väga kiire ja energiline paigaltants.

BALBOA: 30. aastate keskel mitmete swingtantsude segunemisel sündinud tants ülerahvastatud tantsusaalides kiire muusika järgi tantsimiseks. Pärit Lõuna-Californiast Balboa saarelt.

EAST COAST SWING: Lihtsaim kõigist swingtantsudest. Loodud ameerika tantsuõpetajate poolt 1942. aastal, et teha keeruline lindy hop “valgele ameerikale rassiliselt vastuvõetavaks”.

SWINGI RIVI- JA RINGTANTSUD: Partnerita rühmatantsud: Big Apple, Shim Sham Shimmy, Al & Leon Shim Sham, Jitterbug Stroll, Trankey Doo, Boogie-Bären Stroll, Solo Blues, Solo Charleston jt.

   Swing jääb ikka hingele toeks!