Stepptants

Stepptants

Ameerikas tekkinud tantsuvorm, mis sündis 19. sajandil aafrika, iiri ja šoti tantsude segunemisel ja hakkas kasutama ragtime, jazz, swing ja bebop muusikat.

Stepp on jalgade muusika – rütmid, helid ja kõlad, mida tekitatakse stepikingadega, aga ka paljajalu või mis iganes muude jalanõudega.

Tänapäeval tuntakse väga palju erinevaid stepptantsu stiile alates jazz-stepist ja lõpetades iiri stepiga.

Steppimiseks läheb tarvis spetsiaalseid stepptantsu jalatseid, mille päka ja kontsa alla on kinnitatud stepirauad. Neid jalanõusid on piiratud valikus võimalik soetada ka MODUSest.

Stepptantsu õppimise ja tantsimise võimalused MODUSes:

STEPP lapsed 1.-5.klassi poisid ja tüdrukud: Piret Torm-Kriis õpetab põhitõdesid koos põhisammudega; annab arusaamist stepptantsijast kui muusikust, kelle instrumendiks on jalad.
Tere tulemast steppima esmaspäeviti kell 16.30 – 17.45 Õnneaita!

STEPP noored ja täiskasvanud harrastajad: Sirli Kriis-Kalm ootab neid, kel stepptantsukogemust vähemalt 1 aasta, et pakkuda väljakutseid end stepikingades koduselt tundjatele.
Tere tulemast steppima teisipäeviti kell 19.30 – 20.45 Õnneaita!

STEPP noored ja täiskasvanud algajad: Piret Torm-Kriis ootab neid, kes soovivad steppimist päris nullist alustada, s.t. võtta aega kõige rahulikuks omandamiseks, et teadmised ja oskused kinnistuksid.
Tere tulemast steppima teisipäeviti kell 18.00 – 19.15 Õnneaita!

Stepptants – tee müstilisse rütmide maailma!