Stepptants

Stepptants

Stepptantsu õppimise ja tantsimise võimalused MODUSes:
MINIMODUS P kell 11.00 – 12.00
MIDIMODUS E kell 16.00 – 17.30
MAKSIMODUS T kell 17.45 – 19.15 jätkajad
MAKROMODUS E kell 17.45 – 19.15 algajad ja jätkajad

MIDIMODUS: õpitakse põhitõdesid koos põhisammudega; saadakse arusaamine stepptantsijast kui muusikust, kelle instrumendiks on jalad.
Tere tulemast steppima, 1.-5.klassi poisid ja tüdrukud!

MAKSIMODUS jätkajad: oodatud on need, kel stepptantsukogemust vähemalt 1 aasta, et pakkuda väljakutseid end stepikingades koduselt tundjatele.
Tere tulemast steppima, noored jätkajad!

MAKROMODUS algajad ja jätkajad: oodatud on nii need, kes soovivad steppimist päris nullist alustada, s.t. võtta aega kõige rahulikuks omandamiseks, et teadmised ja oskused kinnistuksid, kui need, kel algteadmised omandatud – kordamine on tarkuse ema!
Tere tulemast steppima,  täiskasvanud algajad ja jätkajad!

Stepptants on Ameerikas tekkinud tantsuvorm, mis sündis 19. sajandil aafrika, iiri ja šoti tantsude segunemisel ja hakkas kasutama ragtime, jazz, swing ja bebop muusikat.

Stepp on jalgade muusika – rütmid, helid ja kõlad, mida tekitatakse stepikingadega, aga ka paljajalu või mis iganes muude jalanõudega.

Tänapäeval tuntakse väga palju erinevaid stepptantsu stiile alates jazz-stepist ja lõpetades iiri stepiga.

Steppimiseks läheb tarvis spetsiaalseid stepptantsu jalatseid, mille päka ja kontsa alla on kinnitatud stepirauad. Neid jalanõusid on piiratud valikus võimalik soetada ka MODUSest.
Stepptantsu õpetatakse MODUSes alates aastast 1997.

Stepptants – tee müstilisse rütmide maailma!