Stepptants

Stepptants

Ameerikas tekkinud tantsuvorm, mis sündis 19. sajandil aafrika, iiri ja šoti tantsude segunemisel ja hakkas kasutama ragtime, jazz, swing ja bebop muusikat.

Stepp on jalgade muusika – rütmid, helid ja kõlad, mida tekitatakse stepikingadega, aga ka paljajalu või mis iganes muude jalanõudega.

Tänapäeval tuntakse väga palju erinevaid stepptantsu stiile alates jazz-stepist ja lõpetades iiri stepiga.

Steppimiseks läheb tarvis spetsiaalseid stepptantsu jalatseid, mille päka ja kontsa alla on kinnitatud stepirauad. Neid jalanõusid on piiratud valikus võimalik soetada ka MODUSest.

Stepptantsu õppimise ja tantsimise võimalused MODUSes:

STEPPTANTS mudilased 3-6a. poisid ja tüdrukud T 17.15 – 18.15: Piret Torm-Kriis avab muude tantsustiilide kõrval ka stepptantsu esimesed saladused ja võlud.

STEPPTANTS lapsed algajad 1.-5.klassi poisid ja tüdrukud P 15.00 – 16.15: Indrek Pihl teeb selgeks stepptantsu põhitõed ja õpetab arusaamist stepptantsijast kui muusikust, kelle instrumendiks on jalad.

STEPPTANTS lapsed harrastajad 1.-5.klassi poisid ja tüdrukud P 16.30 – 17.45:  Piret Torm-Kriis pakub põnevust igasse tundi neile, kes on õppinud stepptantsu vähemalt 1 aasta.

STEPPTANTS noored algajad 6.-12.klassi noormehed ja neiud ning tudengiealised N 19.00 – 20.15: Liis Liivand on noor stepptantsutäht, kes nakatab stepiarmastusega igaühe.

STEPPTANTS noored harrastajad 6.-12.klassi noormehed ja neiud ning tudengiealised E 16.30 – 17.45: Anna-Liis Torm-Kriis pakub väljakutseid neile, kes steppi õppinud vähemalt 1a. 

STEPPTANTS täiskasvanud algajad E 18.00 – 19.30: Piret Torm-Kriis võtab aega kõige rahulikuks omandamiseks, et kõik päris nullist alustajad end julgelt tunneksid. 

STEPPTANTS täiskasvanud harrastajad T 18.30 – 19.45: Sirli Kriis-Kalm arendab stepptantsuoskusi neil, kes steppinud vähemalt 1a. 

Stepptants – tee müstilisse rütmide maailma!