Stepptants

Stepptants

Ameerikas tekkinud tantsuvorm, mis sündis 19. sajandil aafrika, iiri ja šoti tantsude segunemisel ja hakkas kasutama ragtime, jazz, swing ja bebop muusikat.

Stepp on jalgade muusika – rütmid, helid ja kõlad, mida tekitatakse stepikingadega, aga ka paljajalu või mis iganes muude jalanõudega.

Tänapäeval tuntakse väga palju erinevaid stepptantsu stiile alates jazz-stepist ja lõpetades iiri stepiga.

Steppimiseks läheb tarvis spetsiaalseid stepptantsu jalatseid, mille päka ja kontsa alla on kinnitatud stepirauad. Neid jalanõusid on piiratud valikus võimalik soetada ka MODUSest.

Stepptantsu õppimise ja tantsimise võimalused MODUSes:

STEPPTANTS mudilased 3-6a. poisid ja tüdrukud T 18.45 – 19.45: Piret Torm-Kriis avab muude tantsustiilide kõrval ka stepptantsu esimesed saladused ja võlud.

STEPPTANTS algajad lapsed 1.-5.klassi poisid ja tüdrukud E 18.30 – 19.45: Piret Torm-Kriis teeb selgeks stepptantsu põhitõed ja õpetab arusaamist stepptantsijast kui muusikust, kelle instrumendiks on jalad.

STEPPTANTS harrastajad lapsed 1.-5.klassi poisid ja tüdrukud P 17.00 – 18.15:  Allar Valge pakub põnevust igasse tundi neile, kes on õppinud stepptantsu vähemalt 1 aasta.

STEPPTANTS algajad 6.-12.klassi noormehed ja neiud ning igas eas täiskasvanud N 19.00 – 20.15: Sirli Kriis-Kalm paneb steppima igaühe.

STEPPTANTS harrastajad 6.-12.klassi noormehed ja neiud ning igas eas täiskasvanud P 18.30 – 19.45: Allar Valge harrastajate tunnid on väljakutseks igale steppijale, kes on õppinud stepptantsu vähemalt 1 aasta.

Stepptants – tee müstilisse rütmide maailma!