Stepptants

Stepptants

Ameerikas tekkinud tantsuvorm, mis sündis 19. sajandil aafrika, iiri ja šoti tantsude segunemisel ja hakkas kasutama ragtime, jazz, swing ja bebop muusikat.

Stepp on jalgade muusika – rütmid, helid ja kõlad, mida tekitatakse stepikingadega, aga ka paljajalu või mis iganes muude jalanõudega.

Tänapäeval tuntakse väga palju erinevaid stepptantsu stiile alates jazz-stepist ja lõpetades iiri stepiga.

Steppimiseks läheb tarvis spetsiaalseid stepptantsu jalatseid, mille päka ja kontsa alla on kinnitatud stepirauad. Neid jalanõusid on piiratud valikus võimalik soetada ka MODUSest.

Stepptantsu õppimise ja tantsimise võimalused MODUSes:

STEPPTANTS mudilased 3-6a. poisid ja tüdrukud: Piret Torm-Kriis avab muude tantsustiilide kõrval ka stepptantsu esimesed saladused ja võlud. Tere tulemast steppima, mudilased!

STEPPTANTS lapsed algajad-jätkajad 1.-5.klassi poisid ja tüdrukud: alustavad algusest või peaaegu algusest. Saavad selgeks stepptantsu põhitõed ja õpivad arusaamist stepptantsijast kui muusikust, kelle instrumendiks on jalad. Tere tulemast steppima, lapsed!

STEPPTANTS lapsed jätkajad-edasijõudnud 1.-5.klassi poisid ja tüdrukud: neile, kes steppinud vähemalt 1 aasta. Uurivad, mis nende stepijalgadega korda võib saata. Steppimisteni, lapsed!

STEPPTANTS noored algajad-jätkajad 6.-12.klassi ja tudengiealised noormehed ja neiud: igaühest võib kunagi saada stepptantsutäht ehk iga stepptantsutäht on kunagi olnud päris algaja.  Tere tulemast steppima, noored!

STEPPTANTS noored jätkajad-edasijõudnud 6.-12.klassi ja tudengiealised noormehed ja neiud: neile, kel stepptantsukogemust vähemalt 1 aasta. Pakub väljakutseid neile, kes tunnevad end stepikingades juba koduselt. Steppimisteni, noored!

STEPPTANTS täiskasvanud algajad: neile, kes stepptantsust midagi ei tea. Võtakse aega kõige rahulikuks omandamiseks, et kõik päris nullist alustajad end julgelt tunneksid. Tere tulemast steppima, täiskasvanud!

STEPPTANTS täiskasvanud jätkajad-edasijõudnud: neile, kel stepptantsukogemust vähemalt 1 aasta. Iga tund pakub nii väljakutset uute sammude näol kui äratundmisrõõmu juba omandatust. Steppimisteni, täiskasvanud!

Stepptants – tee müstilisse rütmide maailma!