Stepptants

Stepptants

Ameerikas tekkinud tantsuvorm, mis sündis 19. sajandil aafrika, iiri ja šoti tantsude segunemisel ja hakkas kasutama ragtime, jazz, swing ja bebop muusikat.

Stepp on jalgade muusika – rütmid, helid ja kõlad, mida tekitatakse stepikingadega, aga ka paljajalu või mis iganes muude jalanõudega.

Tänapäeval tuntakse väga palju erinevaid stepptantsu stiile alates jazz-stepist ja lõpetades iiri stepiga.

Steppimiseks läheb tarvis spetsiaalseid stepptantsu jalatseid, mille päka ja kontsa alla on kinnitatud stepirauad. Neid jalanõusid on piiratud valikus võimalik soetada ka MODUSest.

Stepptantsu õppimise ja tantsimise võimalused MODUSes:

STEPPTANTS mudilased 3-6a. poisid ja tüdrukud T 17.15 – 18.15: Piret Torm-Kriis avab muude tantsustiilide kõrval ka stepptantsu esimesed saladused ja võlud. Tere tulemast steppima, mudilased!

STEPPTANTS lapsed 1.-5.klassi poisid ja tüdrukud P 15.00 – 16.15: Indrek Pihl teeb selgeks stepptantsu põhitõed ja õpetab arusaamist stepptantsijast kui muusikust, kelle instrumendiks on jalad. Tere tulemast steppima, lapsed!

STEPPTANTS noored algajad-jätkajad 6.-12.klassi ja tudengiealised noormehed ja neiud T 18.30 – 19.45: Liis Liivand on noor stepptantsutäht, kes nakatab stepiarmastusega igaühe.  Tere tulemast steppima, noored!

STEPPTANTS noored jätkajad-edasijõudnud 6.-12.klassi ja tudengiealised noormehed ja neiud E 16.30 – 17.45: Anna-Liis Torm-Kriis pakub väljakutseid neile, kes tunnevad end stepikingades juba koduselt. Tere tulemast steppima, oskajad noored!

STEPPTANTS täiskasvanud E 18.00 – 19.30: Piret Torm-Kriis võtab aega kõige rahulikuks omandamiseks, et kõik päris nullist alustajad end julgelt tunneksid, aga samas ka juba üht-teist oskajad enda arengut märkaksid. Tere tulemast steppima, täiskasvanud!
TANTSURÕÕMU JA -ÕNNE FESTIVAL MODUS 35:
laupäeval, 11.mail kell 15 stepidinner 1.korruse fuajees ja Rõõmukambris. Kõigi aegade stepptantsijad ja neid õpetanud on oodatud!

Stepptants – tee müstilisse rütmide maailma!