MINIMODUS

MINIMODUSe tunnid

MINIMODUS: Piret Torm-Kriisi abiga tantsitakse esimesed tantsud, lauldakse laulud, mängitakse mängud.
Piret julgustab väikesi tantsusõpru tantsima mitmel erineval moel (swing, stepp, pärimustants, loovtants jm), laulma, võimlema, kukerpallitama. Põhiliselt on lapsed tunnis iseseisvalt, aga vajadusel koos vanemaga – ikka nii, kuidas laps end kõige paremini tunneb.
Tere tulemast,  3-6a. poisid ja tüdrukud –  tunnid hakkavad taastoimuma märtsis; aeg ja koht avalikustatakse peagi!

MINIMODUSe tundide reeglid:

* Muusika algab vaikusest
* Kuula ja tee kaasa
* Pillidesse suhtu austusega ja mängi neid ainult Pireti loal

Lapsevanematele: Julgusta oma last laulma neid laule ja tantsima neid tantse, mida tunnis on õpitud. Laula, tantsi, mängi ja võimle koos lapsega. Edukal esitusel on oluline mõju lapse eneseaustuse arengule. Ka pakub see naudingut ja emotsionaalset rahulolu tervele perele.

MINIMODUS

Uks muusika- ja tantsumaailma kõige pisemate tantsusõprade jaoks.  Muusika- ja tantsuhariduse väärtus lapse arengus on asendamatu. Muusika ja tants pakuvad naudingut ja puhkust, intellektuaalset ja emotsionaalset rahulolu, arendavad tajusid ja füüsilist koordinatsiooni, pakuvad võimalusi nii individuaalseteks kui grupi tegevusteks ja võimalusi loominguliseks eneseväljenduseks.

Lapsed osalevad muusikalistes tegevustes, kasutades häält, lihtsaid rütmipille ja erinevaid kehaosi arendamaks muusikalisi ja koreograafilisi võimeid. Tutvus tantsukunstiga puudutab võimalikult erinevaid tantsustiile, sealhulgas swing-, stepp- ja rahvatantsu, laulu-, tantsu- ja liikumismänge, võimlemist, akrobaatikat jmt. Kõik lapsed osalevad tundides oma võimete piires.

Esinemistega pakutakse lastele võimalusi oma oskuste demonstreerimiseks ent esinemised ei ole MINIMODUSes eesmärgiks omaette.


MINIMODUS – siit saab staaritee alguse!